Tímšprint v Soči pre Fínky a Rusov, Slováci na 28. mieste

03.02.2013 Celý región

Soči 3. februára (TASR) - Fínske duo Mona-Lisa Malvalehtová a Anne Kyllönenová triumfovalo v tímovom šprinte žien klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v Soči. Medzi mužmi sa tešili domáci Dmitrij Japarov a Maxim Vylegžanin, slovenská dvojica Martin Bajčičák, Peter Mlynár nepostúpila zo semifinále.

Na olympijskej trati vyhrali Fínky nečakane hladko o 5,5 sekundy pred druhým tímom Ruska v zložení Julia Ivanovová, Natalja Matvejevová. Tretiu priečku obsadili Kanaďanky Perianne Jonesová a Daria Gaiazová.

Japarov a Vylegžanin dominovali suverénne s náskokom 18,4 sekundy na Švédov Teodora Petersona a Emila Jönssona, tretia skončila nemecká dvojica Axel Teichmann a Tobias Angerer. Bajčičák s Mlynárom podľa očakávania medzi desiatku najlepších do finále nepostúpili, keď vo svojej semifinálovej jazde obsadili 14. priečku a celkovo skončili na 28. mieste.